«Безбар’єрність – це...»

 

Планування психологічної служби школи

Наказ про запобігання булінгу в Великоберезянській ЗОШ І-ІІІ ступенів
План заходів щодо профілактики булінгу в Великоберезянській ЗОШ І-ІІІ ступенів

Поради психолога

Поради щодо підготовки до випробувань, тестів, іспитів
Як не підхопити погану звичку на карантині
Як допомогти дитині справитися з труднощами в період пандемії 
Батькам на час COVID-19

 «СТОП БУЛІНГ!»

Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу
Що робити, коли дитина зазнала булінгу з боку вчителя?
Телефони довіри
Загальні правила поведінки учнів
Як розпізнати, що дитина страждає від булінгу в школі?
План заходів "16 днів проти насильства" у 2020-2021 н.р.
Як спілкуватися з дитиною (буклет)
Поради для батьків, як уникнути проявів насильства
Моніторинг з питань насильства
Хто і як відповідатиме за булінг
Виступ психолога на батьківських зборах
Як допомогти дитині, яку цькують у школі?

 Практичний психолог:  Юхименко Катерина Вікторівна 

Освіта: закінчила Київський Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, 2015 рік за спеціальністю «Практичний  психолог в закладах освіти»

Основною  метою  роботи  практичного психолога  є  створення  сприятливих  умов  для  особистісного  розвитку  дитини  (фізичного, соціального,психологічного , духовно-морального,  інтелектуального), надати  їй   комплексної  психолого-педагогічної   допомоги  у  саморозвитку  та  самореалізації  в  процесі  соціалізації,  а  також  захист  прав  дитини  ( соціальний, психолого-педагогічний  та  моральний )  у  її  життєвому  просторі.

Перед практичним психологом   школи поставлені завдання:

  • Забезпечення, збереження  і  зміцнення  фізичного, психологічного,   та  морального  здоров’я  особистості;
  • Формування  моральної  свідомості, моральних  якостей, соціально-значущих  орієнтацій  і  установок  у  життєвому  самовизначенні  і  моральної  поведінки;
  • Створення  сприятливих  умов  у  мікро - соціумі  для  розвитку  здібностей  та  реалізації  можливостей  дитини,  її  позитивного  потенціалу  в  соціально корисних  сферах  життєдіяльності,  її  пристосованості  до  життя,  попередження  тупикових  ситуацій  в  особистому  розвитку;
  • Надання  комплексної  соціально-психолого-педагогічної  допомоги  і  підтримки.

Практичний психолог   покликаний  попередити  проблему,  своєчасно виявити  та  усунути  причини,  які  сприяють  її  виникненню,  забезпечити  профілактику різноманітних  негативних  явищ ( моральних, фізичних, соціального  характеру ), відхилень у поведінці  учнів,  їх спілкуванні.

Практичний психолог  досліджує проблему «Корекція  комунікативних здібностей дітей з метою полегшення їх адаптації до вимог суспільства».

Булінг: що це таке і як з ним боротися?

БУЛІНГ –форма насильства у вигляді цькування, бойкоту, насмішок, дезінформації, псування особистих речей, фізичної розправи з боку однолітків.

 ЯК ВПОРАТИСЯ З СИТУАЦІЄЮ САМОСТІЙНО

(ПОРАДИ УЧНЕВІ)

•Ігноруйте кривдника. Якщо є можливість, намагайтесь уникнути сварки, зробіть вигляд, що вам байдуже і йдіть геть. Така поведінка не свідчить про боягузтво, адже навпаки, іноді зробити це набагато складніше, ніж дати волю емоціям.

 •Якщо ситуація не дозволяє вам піти, зберігаючи самовладання, використайте гумор. Цим ви можете спантеличити кривдника/кривдників, відволікти його/їх від наміру дошкулити вам.

 •Стримуйте гнів і злість. Адже це - саме те, чого домагається кривдник. Говоріть спокійно і впевнено, покажіть силу духу.

 •Не вступайте в бійку. Кривдник тільки й чекає приводу, щоб застосувати силу. Чим агресивніше ви реагуєте, тим більше шансів опинитися в загрозливій для вашої безпеки і здоров'я ситуації.

 •Не соромтеся обговорювати такі загрозливі ситуації з людьми, яким ви довіряєте. Це допоможе вибудувати правильну лінію поведінки і припинити насилля. 

 • Зберігай спокій. 

 • Розкажи дорослому, якому ти довіряєш, про те, що трапилося, або повідом дорослим про це анонімно. 

• Поговори про це зі своїми братами чи сестрами, або з друзями, щоб тобі не здавалося, що ти самотній.

•Зателефонуй на «гарячу лінію»

В ситуації булінгу можна звернутися на

Національну дитячу «гарячу» лінію,

телефон 0 800 500 225 або 772 (безкоштовно) в межах України

(з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 20.00, в суботу – з 10.00 до 16.00).

На «гарячій лінії» можна отримати інформаційні, психологічні та правові консультації щодо протидії жорстокому поводженню з дітьми, експлуатації дітей і захисту їх прав та інтересів.

 Згідно із Законом України «Про охорону дитинства», особи, що його порушили, несуть цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність.

 У залежності від важкості та виду правопорушень, дітям загрожує адміністративна або кримінальна відповідальність. При цьому кримінальну відповідальність за вчинення злочину несе неповнолітній, а не його батьки.

 16 років – це загальний вік, з якого настає кримінальна відповідальність, з 14 років– відповідальність за умисне тяжке і середньої тяжкості тілесне ушкодження, крадіжку, розбій та хуліганство. За завдані тяжкі тілесні ушкодження неповнолітній злочинець може навіть потрапити за грати.

За погрози розправою іншій дитині неповнолітнього теж можуть притягнути до кримінальної відповідальності.

  Якщо підлітки здійснюють свої неправомірні дії через мережу Інтернет – це розцінюється як КІБЕРБУЛІНГ. Виявляється, і на веб-сайтах від Закону України сховатися неможливо, адже навіть за поширення чуток або за погрози іншим дітям в інтернеті відповідальність несе власник того комп’ютера, з якого було поширено неправдиву інформацію або залякування.

 ПАМ’ЯТАЙТЕ!!!

Завжди думайте про наслідки від будь-яких вчинених дій!!!

 

Як допомогти дитині справитися з труднощами в період пандемії
Автор : joomla блоги