Історична довідка

1912 р. – збудована школа на 4 класних кімнати, в цій школі до 1917 року навчались біля 140 дітей;

1928-29 н. р. початкова школа стала семирічною;

1931 р. закінчено будівництво додаткового приміщення на 6 класних кімнат;

1939 р. семирічна школа стала середньою, але війна перешкодила здійснити випуск;

1953-1954 н.р. знову відкрився 8-й клас середньої школи, перший випуск якого відбувся в 1956 році;

1963-1965 р. будівництво типового приміщення школи, в якому тепер навчається 112 учнів.

За відмінні успіхи в навчанні 60 випускників школи нагороджені золотими, а 38 -  срібними медалями.

На сьогодні 15 випускників працюють вчителями в рідній школі.

Директор ліцею


Бернацький Віктор Миколайович

 Методична робота

 Розвиток творчої особистості дитини, формування компетентної особистості для життя в інформаційному суспільстві – пріоритетні напрямки роботи школи.

Вдосконалення педагогічної майстерності вчителів здійснюється під час роботи методичних об’єднань:

 • вчителів початкових класів;
 • класних керівників;
 • роботи творчих груп учителів.

Якісний склад педагогічних працівників:

 • усього вчителів - 24
 • вчителів-методистів - 1
 • старших вчителів - 10
 • відмінників освіти України - 4
 • вищої категорії - 13
 • першої категорії - 1
 • другої категорії - 3
 • спеціаліст - 7

Виховна робота 

З 1991 року весь колектив школи працює в учнівському товаристві «Берегиня». Воно має свій статут, конкретно визначені завдання і працює під девізом «Моя земля, моє село, мій клас – історія жива». Це різновікове об’єднання всіх учнів школи, створене з метою вивчення історії, традицій народу, його звичаїв, любов до рідної землі.

 Кожний клас має свою назву. Очолює товариство координаційна рада і рада організаторів у які входять представники від кожного класу. Основою діяльності товариства є КТД (колективно творче діло), яке на кожний рік визначає нові завдання.

КТД має конкурси за різними напрямами:

 •  «Навчання з захопленням»
 • «Дзеркало учня»
 • «Доручена справа»
 • «Творчість» і інші.

Конкурси проводяться по трьох ступенях: 1-4 кл., 5-8 кл., 9-11 класи.

Кожний клас має свій зошит самоврядування, який веде організатор класу.

В кінці року на святі «День школи» підбиваються загальні підсумки з усіх конкурсів, нагороджуються переможці.

Значна увага в школі приділяється спортивно-масовій роботі. Учні школи неодноразові призери районних спортивних змагань та учасниками обласних. 25 кубків знаходяться на виставці спортивних досягнень школи.

Туристська команда школи більше 10 разів захищала честь району на обласних змаганнях.

 

Зеленська Олена Василівна
вчитель початкових класів, старший вчитель

 

Бодашевська Валентина Миколаївна
вчитель початкових класів, старший вчитель

 

Лахман Алла Григорівна
вчитель української мови та літератури, старший вчитель

 

Сухомлин Наталія Миколаївна
вчитель англійської мови, старший вчитель

 

Козерівська Юлія Борисівна
вчитель  української мови та літератури, світової літератури

 

Бернацька Любов Миколаївна
вчитель німецької мови, старший вчитель

 

Ткаченко Валентина Володимирівна
вчитель історії та правознавства

 

Кобилко Олексендр Леонідович
вчитель математики та інформатики

 

Хоменко Катерина Кузьмівна
вчитель математики, старший вчитель

 

Лахман Валентина Михайлівна
вчитель географії, старший вчитель

 

Козерівський Сергій Олександрович
вчитель хімії та біології

 

Свириденко Євгеній андрійович
вчитель фізкультури

 

Хоменко Оксана Петрівна
вчитель початкових класів, старший вчитель

 

Рибалко Любов Михайлівна
вчитель початкових класів

 

Зеленський віктор Миколайович
вчитель музики

 

Козярівська Ольга Валеріївна
соціальний педагог, вчитель образотворчого мистецтва

 

Юхименко Катерина Вікторівна
практичний психолог, вчитель трудового навчання

В 1912 році в с. Велика Березянка вперше були збудовані стандартна школа на чотири класних кімнати і будинок під квартири вчителям на трикутному пустирі села площею в 1 га. В новозбудованому приміщенні розташувалась так звана двокласна школа, що давала знання з математики і мови приблизно в обсязі сучасного п’ятого класу. В найбільш сприятливі роки до 1917 року в школі навчалось до 140 дітей села Велика Березянка і навколишніх сіл.

Після 1917 року в селі відкрилась початкова школа, в якій вже в 1927 році навчалось 240 дітей. Їх навчали 6 вчителів.

В 1928 – 1929 навчальному році початкова школа стала семирічною. В зв’язку з цим в 1929 році з ініціативи шкільної ради, зокрема її вчителів Березовського Янка, Волошина Мини, Шкарівського Трохима, розпочато, а в 1931 році закінчено будівництво додаткового приміщення школи на 6 класних кімнат. Велику роль організатора в ці роки відігравала шкільна рада, яка складалась з учителів, представників громадських організацій та батьків.

В 1925 році в школі була створена піонерська організація.

В 1939 – 1940 навчальному році семирічна школа стала середньою. Було відкрито 8-й клас. В середню школу йшли учні з навколишніх сіл : Станишівки, Крутих Горбів, Косяківки, Антонівки. Директором середньої школи був Яременко, який загинув у роки Великої Вітчизняної війни. Випуску до війни не було, бо після дев’ятого класу навчання було перерване тимчасовою окупацією.

Школа відновила свою роботу в лютому 1944 року. Відновилось навчання в 1 – 7 класах в приміщенні новозбудованої школи, бо попереднє приміщення було зруйновано.

В 1953 – 1954 роках знову відкрився 8-й клас середньої школи, перший випуск відбувся в 1956 році. На кутку Дубина відкрилась філія школи, де вчилися учні початкових класів.

В 1956 – 57 навчальному році педколектив поповнився молодими випускниками педінститутів. Директором школи працює в цей час Охрім Овсійович Литовченко. Виходять на пенсію такі вчителі: М.І.Гнотівський, В.В.Лопатнюк, О.Г.Панасюк, Ф.Ю.Адаменко, В.К.Коломієць, М.М.Коломієць.

Час поставив нові вимоги до шкільного будівництва. За кошти колгоспу в 1956 році розпочато, а в 1958 році здано в експлуатацію шкільне приміщення, на місці зруйнованої в роки війни школи. В новозбудованій школі було 4 класи, бібліотека, військовий кабінет, піонерська кімната. За рахунок бюджетних коштів зроблено огорожу довжиною 400 м. і викопано криницю.

Протягом 1956 – 1957 н. р. при школі збудовано майстерню на 3 кімнати : столярну, слюсарну і кабінет машинознавства.

Влітку 1959 року в школі силами учнів та вчителів за рахунок господарських коштів збудовано невелику теплицю, побудовано стрілецький тир, обладнано кухню для дітей групи продовженого дня.

В 1959 році біля школи споруджено географічний майданчик при активній участі учителя географії П.Г.Бойка.

В 1960 році на філії “Дубина” до школи прибудовано 2 кімнати. Навчання проводилось в одну зміну.

В листопаді 1963 року привезено першу машину каменю на будівництво нової типової середньої школи. Учнівська виробнича бригада виступила з ініціативою збирати жолуді та листя для тваринництва. За зібране колгосп виплатив кошти – 140 крб., за них було закуплено для школи домбровий оркестр. Учні були активними учасниками будівництва нової школи. Навчання в новобудові розпочалося 2 грудня 1965 року. В школі на той час було 2 групи продовженого дня, в 17 класах навчалось 504 учні. Почався перехід на кабінетну форму навчання.

Першим медалістом в історії школи став Радченко Іван Павлович ( 1956 р., срібна медаль ). А перша золота медаль, якою нагородили Мельниченко Надію Василівну, була в 1964–1965рр.

З відкриттям школи на роботу призначений Майстренко Михайло Дмитрович, а разом з ним в школі продовжують працювати такі вчителі:Шкіндер Валентина Андріївна; Сокур Василь Іванович; подружжя Бондаренків: Микола Спиридонович, Марфа Ксенофонтівна; подружжя Лопатнюків: Василь Григорович, Галина Денисівна; подружжя Богдашевських: Петро Григорович, Анастасія Іванівна; подружжя Таранів: Іван Павлович, Харитина Михайлівна; Пономаренко Микола Євдокимович; Нечай Анатолій Омелянович; Крикун Ніна Григорівна; Лисенко Ольга Зінов’ївна; Пустовіт Марія Орестівна; Богданенко Ольга Василівна; Голоско Ніна Іванівна; Волошин Олексій Минович; Буцан Катерина Дмитрівна; Максименко Євдокія Сергіївна; Ярошенко Ніна Яківна; Панасюк Олександра Григорівна.

В 1966 – 1967 н.р. поповнюється сім’я педагогів подружжям Бойків: Василь Миколайович та Ганна Федорівна.

В 1968 – 1969 н.р. розпочинають трудову діяльність дві вчительки початкових класів : Гнатовська Галина Іванівна та Тимошенко Галина Іванівна.

1969 – 1970 н.р. був останнім у роботі директора школи Литовченка Охріма Овсійовича, який пішов на заслужений відпочинок.

Директором школи починає працювати Ткаченко Сергій Парфенійович, на цій посаді він працював до 1973 року.

Навчальний 1970 – 1971 рік був першим в нашій школі для Білана Володимира Васильовича і Мащенко Марії Филимонівни.

З 1972 – 1973 н.р. і до сьогодні в нашій школі працюють Трохименко Олександр Григорович і Хоменко Катерина Кузьмівна. Цей рік став визначним ще й тому, що саме в 1973 році директором школи призначається Бойко Петро Гаврилович, який до 1987 р. займає цю посаду в школі, а це майже 15 років. За плечима у нього більше 50 років трудового стажу.

В 1974 – 1975 н.р. шкільний педколектив поповнюється двома молодими вчительками :

Волошиною Надією Олексіївною і Степанець Ольгою Петрівною. А через рік прийшла працювати вожатою Коваленко Олена Миколаївна (вчитель української мови та літератури)

За час керівництва Бойка П. Г. було завезено нове обладнання для кабінетів, зокрема : стінку в біологічний кабінет, обладнано 10 кабінетів. Завезено 5 телевізорів, 5 кінопроекторів, 10 фільмоскопів, програвачі, магнітофони і інші ТЗН. Оновлено матеріальну базу, були створені Галерея Трудової і Бойової Слави, поповнені стенди в коридорах і кабінетах школи. Правління колгоспу надало кошти на закупівлю музичних інструментів, а згодом в школі було створено ВІА.

В цей період в школу прийшли працювати :Шкарівська Галина Петрівна – вчитель математики, Голоско Ніна Іванівна – вчитель російської мови та літератури, Пелипенко Любов Василівна - вчитель російської мови та літератури, Волошин Олександр Олексійович – вчитель французької мови, Трохименко Тамара Володимирівна – вчитель історії, Бернацька Любов Миколаївна – вчитель географії та іноземної мови, Тимошенко Олена Іванівна – вчитель початкових класів, Гнотовський Віктор Олексійович – вчитель музики.

В різні роки в нашій школі також працювали: Швиденко Василь Миколайович ( вч. історії ), Фартушний Василь Григорович ( вч.російської мови та літератури ), Філоненко Сергій Кузьмович ( вч. історії ), Федченко Анатолій Антонович ( вч. історії ), Федченко Ольuа Кузьмівна ( вч.початкових класів ), Марущак Алла Григорівна ( вч. української мови та літератури ), Васильєва Олександра Миколаївна (вч. німецької мови ), Кизима Василь Григорович (вч. трудового навчання ), Глущенко Сергій Васильович ( вч. хімії ).

В 1986 –1987 н.р. Петро Гаврилович Бойко останній раз підписується в атестатах як директор школи та залишається працювати вчителем географії.

З 1987 руку школу очолює Бернацький Віктор Миколайович. Весь колектив школи працює в учнівському товаристві “Берегиня”. В школі працюють безліч гуртків : хоровий, вокально – інструментальний ансамбль, туристичний, в’язання та інші. Школа естетично оновлена. Кількість учнів тримається стабільно – 230. Педколектив нараховує 25 учителів, 23 з них мають вищу педагогічну освіту.

Протягом дев’яностих років педагогічний колектив школи поповнили молоді педагоги: Лахман Алла Григорівна – вчитель української мови та літератури, Зеленська Олена Василівна – вчитель початкових класів, Ільніцька Галина Володимирівна – вчитель початкових класів, Білан Василь Володимирович – вчитель математики і фізики, Білан Людмила Сергіївна – вчитель української мови та літератури, Ярошенко Наталія Володимирівна – вчитель хімії, Поліщук Володимир Вікторович – вчитель трудового навчання, Бодашевська Валентина Миколаївна – вчитель початкових класів, Лахман Валентина Михайлівна – вчитель географії, Головіна Алла Іванівна – бібліотекар школи.

Починаючи з 2001 року директором В.М.Бернацьким проводиться велика робота по залученню шефських коштів для благоустрою школи, проведення якісного ремонту, поповнення кабінетів техзасобами, благоустрою території школи. Випускники 2005 і 2006 року навколо школи висаджують туї і яблуні, будується нова огорожа. З 2004 року в школі функціонує сучасний комп’ютерний клас, що дає можливість школярам отримувати повноцінні знання з комп’ютерних технологій. Вчителем інформатики працює досвідчений фахівець своєї справи Білан Володимир Васильович, вчитель вищої категорії.

За шефські та державні кошти побудована міні–котельня для опалення школи, підведена вода.

В ці роки школа поповнюється молодими фахівцями, починають працювати такі вчителі: Гнотовська Надія Василівна – вчитель початкових класів, Зеленський Володимир Миколайович – вчитель музики, Нечипоренко Тетяна Петрівна – вчитель образотворчого мистецтва, Майстренко Віктор Іванович - вчитель фізики, Майстренко Оксана Петрівна - вчитель української мови і літератури, Хоменко Оксана Петрівна - вчитель початкових класів, Козярівська Ольга Валеріївна - соціальний педагог, Камінська Олена Миколаївна - вчитель хімії, Скоморох Лариса Леонідівна – вчитель англійської мови.

З 2010 року заступником директора з навчально-виховної роботи працює Майстренко Віктор Іванович – вчитель фізики та інформатики. В цьому ж році в школі була створена шкільна комп'ютерна мережа, яка була підключена до Інтернету. Розпочато вивчення інформатики з 2 класу.

Зусиллями адміністрації школи, вчителів і працівників школа змінює естетичний вигляд. В 2011-2012 н.р. замінені на сучасні стенди вестибюлю і коридору, шкільної галереї слави. Успішна праця вчителів і учнів дає свої результати: учні школи є призерами і переможцями районних предметних олімпіад, учасниками обласних, здобувають перемоги на різноманітних творчих конкурсах і спортивних змаганнях. За рейтингом навчальних закладів району Великоберезянська ЗОШ І-ІІІ ступенів займає ІV місце.

За цей час школа поповнюється молодими фахівцями, починають працювати такі вчителі: Кондратенко Світлана Василівна, Юхименко Катерина Вікторівна, Козерівський Сергій Олександрович, Лахман Юрій Вікторович, Зеленський Віктор Миколайович.

В школі працює висококваліфікований педагогічний колектив. Звання вчитель – методист має Любов Василівна Пелипенко; звання “Старший вчитель” має Олександр Григорович Трохименко, Віктор Миколайович Бернацький, Віктор Іванович Майстренко, Оксана Петрівна Хоменко, Олена Василівна Зеленська, Алла Григорівна Лахман, Валентина Миколаївна Бодашевська, Марія Филимонівна Мащенко. Чотири вчителя нагороджені значком “Відмінник народної освіти”:Бернацький Віктор Миколайович, Бернацька Любов Миколаївна, Мащенко Марія Филимонівна, Пелипенко Любов Василівна.

Дванадцять вчителів школи мають кваліфікаційну категорію “Спеціаліст вищої категорії”.

Завдяки невтомній праці і зусиллям педагогічного колективу учні школи виборюють призові місця на предметних олімпіадах та конкурсах в районі і області, спортивних змаганнях.

Станом на 2013 рік школу з золотою медаллю закінчили 59 учнів і 32 - зі срібною медаллю.

 

 

 

Директор школи
Бернацький Віктор Миколайович
вчитель біології
(вчитель вищої категорії, "Старший вчитель")

 

Заступник директора школи з навчально-виховної роботи
Коваленко Олександр Тарасович
вчитель фізики
(вчитель І категорії)

 

Педагог-організатор
Гриценко Сніжана Віталіївна