Так було названо інформаційну годину, проведену  учнями 10 класу Великоберезянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, яку було присвячено юнакам-героям, що загинули під Крутами.

Цей захід було проведено з метою поширення знань учнів про трагічні події січня 1918 року під Крутами. Чому відбулися ці трагічні події?

На початок січня 1918 року розпочався черговий етап Української революції. На Київ рушили російські червоні загони і кілька  українських частин Ю.Коцюбинського, який був призначений головнокомандувачем усіх військ УНР. Усіма частинами,  які вели наступ  на Київ командував колишній царський жандарм Муравйов. У такий вирішальний для України час український уряд, не маючи дисциплінованого, готового до рішучого виступу війська, залишився безборонним. Української армії не було, існували тільки малочисельні окремі підрозділи, що вели бої. На заклик Центральної ради «Україна в небезпеці» відгукнулась молодь.

 3 січня 1918 року в Києві почалось формування Студентського куреня Січових Стрільців. Молодь  Києва щиро відгукнулась на відозву агітаційного комітету і в другій половині січня було записано до Студентського куреня 300 осіб.

27. 01 .1918 року виїхали молоді вояки в напрямі Бахмач, звідкіль наступала червона навала. 29 січня доїхали до станції Крути. Тут висіли і окопались. Було їх 300. Для більшості з них це був перший і останній бій. Подвиг молодих бійців, що полягли, захищаючи Україну, - це кров’ю  написана сторінка в історію визвольних змагань нашого народу. Адже, коли до такої свідомості самопожертви здатна молодь – нація незнищенна.

 Фотогалерея:

Автор : joomla блоги