150-річчю з дня народження Лесі Українки учні 3 класу НУШ присвятили захід "Я в серці маю те, що не вмирає"

Детальніше...

 Мова – це той інструмент , який єднає націю, до єдиного цілого. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати. Немає народу, байдужого до рідної мови, до своєї землі, тієї, на якій він народився й живе. Українська мова – барвистий килим самоцвітів, що віками ткали генії нації і прості люди, які називають себе українцями. Кожне слово в ній – коштовний камінь з десятками граней. Наша мова – це криниця духовності і моралі, дзеркало українського менталітету, доброти, душевності, щирості.   Це добре розуміють  і усвідомлюють учні нашої школи, які  є шанувальниками рідної мови, прекрасного поетичного слова.  Саме їй , українській рідній мові, присвячений відеофлешмоб, до якого долучилися учні школи.

Тож збережімо духовний заповіт наших поетів любити свою землю, любити рідне слово, як зберегли нам наші батьки й діди рідну мову в страшні часи лихоліть.

  Відео 1          Відео 2

20 лютого 2014 року стало найчорнішим днем в історії незалежної Української держави: цього дня у центрі столиці загинуло більше сотні українців, які протестували проти режиму тодішнього президента.

Героями Небесної Сотні стали люди, різні за віком, статтю, освітою, релігійними й навіть політичними переконаннями. Найстаршому — Іванові Наконечному — тоді виповнилося 82 роки, а наймолодшому — Назарові Войтовичу — лише 17.

Замість сотень на Майдан вийшли тисячі, а згодом і десятки, сотні тисяч людей…

Усіх їх об’єднала мрія жити у демократичній європейській країні, бути господарями на Богом даній землі.

Учні Великоберезянського ЗЗСО І-ІІІ ст. вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні, провівши флешмоб « За чисті душі, що злетіли в небеса». Діти прикріпили до портретів загиблих маленьких ангелочків, що символізували їх душі, підтверджуючи цим те, що вони пам’ять про них житиме вічно.

Детальніше...

Життя Лесі Українки — це подвиг митця,

один із тих подвигів, що підносять людину

в очах сучасників, роблять її нетьмарною

зіркою в очах потомків.

О. Гончар

 25 лютого 2021 року виповниться 150 років із дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) – видатної української письменниці та громадського діяча, однієї з центральних постатей національної культури.

Леся Українка... Це ім’я належить до найвеличніших імен нашого народу. Українська поетеса, публіцист, перекладач, громадська діячка, про яку Іван Франко сказав, що «це талант сильний, мужній, хоч і не позбавлений жіночої грації і ніжності».

З метою вшанування пам’яті видатної української письменниці, громадської діячки Лесі Українки, популяризації її творчості, а також з нагоди відзначення у 2021 році 150-річчя від дня народження Лесі Українки в шкільній бібліотеці був проведений урок «Леся Українка – поетична квітка України»

 Відео

Детальніше...

 8 й 9 травня відзначаємо День пам’яті та примирення і 75-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, яка забрала життя від 50 до 85 мільйонів людей в усьому світі. Цьогорічна інформаційна кампанія традиційно проходить під гаслом «Пам’ятаємо. Перемагаємо». Символом пам’яті про жертв війни залишається червоний мак. 

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни. Та війна стала можливою через змову антигуманних режимів – нацистського і радянського, які ставили геополітичні інтереси вище прав і свобод людини. Крім того, слабкість, страх і нерішучість міжнародної спільноти заохочували агресорів до все більшого розмаху злочинів.

 https://youtu.be/ghkpu5DnKTU 

 Набір карток “Україна в роки Другої світової війни (1939–1945)”