14 жовтня за наказом Президента України П.Порошенка в Україні відзначають День захисника Вітчизни. Це свято збігається з вшануванням святої Покрови, яка була заступницею козаків – славних і відданих захисників Вітчизни. Ми пишаємося тим, що є нащадками тих хоробрих і надзвичайно кмітливих людей.

  Наш народ отримав честь мати свої Збройні  Сили. І стоять вони на сторожі мирного розквіту нашої держави, добре усвідомлюючи, що надто велику ціну заплатили ми за щастя жити без війни. Невмирущою славою  покрили свої знамена козацькі полки Запорозької Січі у визвольній боротьбі під проводом Б. Хмельницького, І.Мазепи, С.Наливайка. Українська армія  по праву пишається своєю історією, своїми традиціями. Адже ніколи наші війська не загарбували чужих територій,  не посягали на чуже добро, ніколи не дули агресорами.

Не встигли загоїтись рани минулих воєн, як на Сході України прогриміли нові постріли і вибухи гармат, де гинуть найкращі  сини України. Схилімо голови над світлою пам’яттю  тих лицарів,  які стали на боротьбу з ворогом у ті далекі часи, і тих воїнів, які в наш час загинули за волю України.  Повертаючись обличчям  до історії, ми з глибокою вдячністю вклоняємося  перед тими воїнами, які оберігають наш спокій. Збережемо і примножимо  славу наших мужніх героїв!

Саме під таким гаслом проходив тиждень  козацтва у Великоберезянській ЗОШ, під час якого були про ведені різноманітні заходи: виставка книг «Шляхами козацьких звитяг», бібліотечний урок «Козацькому роду нема переводу»( для учнів поч. класів), інтелектуальна гра «Слово «козак» звучить гордо», де учні 10 та 11 класів мали змогу продемонструвати свої знання з історії козацтва, звичаїв і традицій козаків, відомих походів та визначали персоналії видатних осіб за їхніми характеристиками. (відповідальний вчитель історії Трохименко Т.В.). Також було проведено пізнавально–розважальну програму «Ми- нащадки  славних козаків», куди був запрошений учасник АТО , колишній учень нашої школи, Зеленський Ярослав, який був головою журі. 

 Розпочалося змагання з переклички козацьких девізів, а потім були різноманітні конкурси, які були дуже цікавими для учнів і пройшли в досить напруженій боротьбі, адже усі старалися справитися із завданнями,щоб не заплямувати славу сміливих і спритних козаків. Учні з честю пройшли всі випробування, тож можуть гідно носити почесне звання  - нащадки козаків.

Фотогалерея:

Автор : joomla блоги