- Деталі
- Автор: Адміністрація
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 01 червня 2022
-
Перегляди: 10
Школа — велика дитяча країна,
В ній відкривається білий наш світ.
Тут пізнає себе кожна дитина,
І відправляється звідси в політ.
Знань надається тут першооснова,
Жити, дружити учились ми в ній.
Школу скінчили та линемо знову
В дзвінкоголосий і радісний рій.
В школі так щиро сміятися вміли,
Рішення легко приймалися в нас.
Впевнено всі ми до мрії летіли...
А повернутись не сила й не час...
- Деталі
- Автор: Адміністрація
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 01 червня 2022
-
Перегляди: 30
Дитинство наше – в нас одне,
І хай це кожен пам'ятає !
Дитячі душі на Землі
Нехай ніхто не ображає
Нехай не кривдить діточок.
Нехай не лає за провини.
Згадай! Дорослий – ти "синок"
Недавно був також дитина.
Не раз нашкодив просто так,
Не раз не слухав маму й тата,
А ще дражнили всіх підряд …
Сестру, сусідів, свого брата.
Це все робив Ти не зі зла,
Не з користі, чи лицемірства.
Робив це все – лише з добра,
Не мав в душі тоді Ти звірства.
Тому любіть своїх дітей.
Учіть в любові світ пізнати.
Та у День Захисту Дітей
Навчіться їх не ображати!
- Деталі
- Автор: Адміністрація
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 30 травня 2022
-
Перегляди: 133
Цей навчальний рік став для нас особливим, дещо ексклюзивним. Ми спільно подолали такий новий освітній досвід, що з'явився в Україні і світі зовсім недавно, але вже встиг отримати своє місце в педагогічному середовищі, як навчання з використанням дистанційних технологій. Він показав багато чого, але головний меседж: вчителі, учні і їх батьки є справжніми партнерами у такому важливому процесі – процесі навчання.
- Деталі
- Автор: Адміністрація
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 23 травня 2022
-
Перегляди: 17
Українська вишита сорочка - це не просто елемент гардеробу, а й потужний оберіг. З давніх-давен слов'яни використовували льон і конопляне полотно, червоні і чорні нитки. Також мало значення і те, для кого шиється сорочка - для дівчинки, хлопчика, жінки або чоловіка, а може бути, для воїнів. Історики стверджують, що українці споконвіку вишивали такі сорочки, "зачаровуючи" їх на здоров'я, удачу або любов.
- Деталі
- Автор: Адміністрація
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 09 травня 2022
-
Перегляди: 29
День пам’яті та примирення — пам’ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини (цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом). Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму».
Так, 8 травня 1945 Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію» Збройних сил Нацистської Німеччини, підписаний начальником Оперативного штабу ОКВ генерал-полковником Альфредом Йодлем за дорученням Президента Німеччини Карла Деніца. Акт був підписаний ще 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США були проведені велелюдні святкування.
Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 листопада 2004 року, приуроченою до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі, проголошені присвячені пам’яті жертв цієї війни Дні пам’яті та примирення, що відзначаються 8 та 9 травня.
2014 року вперше в історії України офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом проходили два дні – 8 й 9 травня. Планувалося, що й надалі в Україні вшанування загиблих розпочинатиметься 8 травня — разом з Європою та світом, і продовжуватиметься традиційно 9 травня.
«День пам’яті та примирення» встановлений Указом Президента України Петра Порошенка № 169/2015 «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» від 24 березня 2015 року:
«З метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, посилення турботи про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань, утвердження спадкоємності традицій воїнів — переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни, консолідації суспільства навколо ідеї захисту України…установити в Україні День пам’яті та примирення, який відзначати щороку 8 травня».
Варто нагадати, що у Другій світовій війні загинув кожен п’ятий українець. Внаслідок воєнних дій загинуло щонайменше 8 мільйонів українців. Із них більше 5.5 млн людей — мирне населення. З врахуванням вторинних демографічних втрат (померлі від хвороб і голоду, депортовані, емігранти), то втрати населення України у той час склали приблизно 14,5 млн людей.
Кривава Друга світова війна розпочалася 1 вересня 1939 року коли гітлерівські війська вторглися в Польщу. Упродовж 1939-41 років завдяки серії успішних військових кампаній та низки дипломатичних заходів нацисти захопили більшу частину континентальної Європи. У той же час Радянський Союз анексував (повністю або частково) території сусідніх європейських держав: Польщі, Румунії, Фінляндії та країн Балтії, що відійшли до його сфери впливу на підставі Пакту Молотова-Ріббентропа. Згідного цього нацьсько-радянського договору, який було підписано 23 серпня 1939 року у Москві.
Пакт гарантував нейтралітет Радянського Союзу в конфлікті Третього Рейху з Польщею та країнами Заходу, та надавав можливість захоплення колишніх територій Російської імперії, а також територій, що ніколи їй не належали.
Таємним додатковим протоколом визначались сфери взаємних інтересів обох держав у Східній Європі та поділ Польщі між ними при очікуваному в ті дні нападі Німеччини на Польщу.
Договір, разом з іншими радянсько-німецькими угодами, втратив силу 22 червня 1941 року після нападу Німеччини на Радянський Союз. Лише після цього Радянський Союз вступив у боротьбу із гітлерівськими нацистами.
8 травня 1945 року у передмісті Берліна представники німецького головнокомандування на чолі з генералом Кейтелем підписали акт про беззастережну капітуляцію збройних сил Німеччини.
Сьогодні Україна перебуває у стані війни проти росії, яка розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, із 24 лютого 2022 року. Рашисти путіна на підконтрольних їм територіях чинять справжній геноцид – ґвалтують, вбивають і знищують мирне населення України.
- Деталі
- Автор: Адміністрація
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 09 травня 2022
-
Перегляди: 32
Наші милі і любі, найкращі у світі,
Бажаємо щастя, даруємо квіти,
Щоб сонце і зорі плекали тепло
Щоб завжди здоров’я у Вас було!
Щоб смутку не знали, ми просимо долі,
Добра Вам й радості, рідні, доволі.
Бо людям для щастя багато не треба –
Сімейного затишку й мирного неба!
- Деталі
- Автор: Адміністрація
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 09 травня 2022
-
Перегляди: 18
- Деталі
- Автор: Адміністрація
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 26 квітня 2022
-
Перегляди: 57
Сьогодні відзначається 36-та річниця аварії на Чорнобильській атомній електростанції, найбільшої в історії ядерної енергетики. Аварія забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. День пам'яті жертв трагедії відзначається щорічно 26 квітня.
Аварія на Чорнобильській АЕС: історія трагедії
26 квітня 1986 року сталася аварія на четвертому енергоблоці. З різницею в дві секунди відбулися два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Обвалилася частина будівель, почалася велика пожежа. Величезна кількість радіоактивних речовин було викинута в атмосферу.
Багатоденну пожежу намагалися загасити сотні пожежників та працівників аварійних служб. Багато з них згодом померли від променевої хвороби. Понад 100 тисяч жителів найближчих населених пунктів були евакуйовані після аварії.
Щоб запобігти подібним аваріям у майбутньому, наприкінці 1986 року четвертий реактор накрили спеціальним "саркофагом" і Чорнобильську АЕС знову ввели в експлуатацію. У наступні роки через великі пожежі відключили інші три реактори.
У 2019 році над станцією запустили новий "саркофаг", оскільки старий був уже непридатний. У наш час Чорнобильська АЕС готується до повного зняття з експлуатації.
Жертви та наслідки Чорнобильської трагедії
Аварія на Чорнобильській АЕС викликала катастрофічне забруднення навколишнього середовища. Територія міста Прип'ять досі вважається непридатною для життя. Аварія сильно підірвала довіру громадськості до ядерної енергетики. З 1986 по 2002 рік у світі не було побудовано жодної атомної електростанції.
Точне число жертв аварії встановити не вдалося, оскільки багато людей вмирали через роки. За приблизними розрахунками, від аварії на ЧАЕС померло близько 4000 осіб. 30 співробітників АЕС померло в перші дні і тижні аварії, ще сотні тисяч людей померли в наступні кілька років від онкологічних захворювань і променевої хвороби.
- Деталі
- Автор: Адміністрація
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 25 квітня 2022
-
Перегляди: 17
До 36- річниці на Чорнобильській АЕС до вашої уваги Бібліографічний огляд літератури "Ймення зорі Чорнобиль "
Натисніть на слово презентація, щоб переглянути її.
- Деталі
- Автор: Адміністрація
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 18 квітня 2022
-
Перегляди: 46










- Деталі
- Автор: Адміністрація
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 18 квітня 2022
-
Перегляди: 51
Довкілля – це всі живі та неживі об’єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині. Земля, вода, повітря, флора і фауна – все це довкілля, на стан якого впливає маса чинників – від кинутого на землю недопалка, папірця до величезних сміттєзвалищ і височезних труб промислових комплексів, що отруюють димом повітря мегаполісів; від убитого заради бивнів слона десь у Центральній Африці до вирубаних декількох гектарів лісу у Закарпатті.
- Деталі
- Автор: Адміністрація
-
Категорія: Психологічна служба
-
Опубліковано: 11 квітня 2022
-
Перегляди: 53
- Деталі
- Автор: Адміністрація
-
Категорія: Психологічна служба
-
Опубліковано: 11 квітня 2022
-
Перегляди: 19
- Деталі
- Автор: Адміністрація
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 11 квітня 2022
-
Перегляди: 22
- Деталі
- Автор: Адміністрація
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 11 квітня 2022
-
Перегляди: 18
Щира подяка всім, хто боронив нашу землю і зараз боронить мир, всім, хто носить почесне звання - ЗАХИСНИК УКРАЇНИ!
Бажаю всім нам перемоги, миру, добра, злагоди, впевненості у завтрашньому дні, щасливого майбутнього!
- Деталі
- Автор: Адміністрація
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 04 квітня 2022
-
Перегляди: 16
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ.
Книга – одне з найбільших чудес, створене людиною. З тих пір, як люди навчилися писати, свою всю мудрість вони довірили книгам.
Книга розвиває нашу мову, збільшує запас слів, розвиває наше мислення, здатність співчувати. Книги додають нам сили і натхнення. Вони захоплюють, змушують нас сміятися і плакати, ставлять перед нами запитання над якими варто задуматись. Книги допомагають нам знайти самих себе, зрозуміти інших, позбавляють самотності. Книга – справжній друг. Скільки дивовижних таємниць відкривається нам завдяки книгам!
А чи знаєте ви, що...
Цікаві факти про книги:
1. Люди почали читати мовчки тільки в 4 столітті нашої ери. До цього людство завжди читало вголос.
2. Найстаріша друкована кольорова книжка - китайське керівництво по каліграфії і малюванню, було створено в 1633 році.
3. Найбільша у світі книга побачила світ у 1832 році у Лондоні. Вона називається «Пантеон англійських героїв», її довжина – 5,7 метрів. Розмір літер цієї книжки становить 15 см.
4. Найменша надрукована книга – «Мурашки» видана у 1980 році в Японії, її розміри – 1,4 на 1,4 см.
5. Найменша книга в світі - «Кобзар», створена вона українським майстром М. Сядристим. У книжці 12 сторінок і на кожній по 8 віршованих рядків. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреної волосини. Зшита книжка павутиною, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника. Через мікроскоп можна прочитати поезії Т. Шевченка.
6. Найтовстіша у світі книга англійський словник, що має 8600 сторінок.
7. Нeзвичайну Біблію можуть побачити відвідувачі Державного музею мистецтв у Грузії. На важких кам’яних плитах рукою стародавнього майстра висічено 20 сюжетів на теми Старого й Нового завітів. Така Біблія існує в одному примірнику, її кам’яні сторінки знайдено у високогірному селі Цебельда.
8. Римський імператор Марк Аврелій платив поетові Оппіану по золотій монеті за кожну написаний рядок. Оппіан написав дві поеми, про риболовлю та полювання, заробивши двадцять тисяч монет.
9. Якщо кожен день читати по 10 сторінок, то за рік їх набереться 3650, а це як мінімум 12 книг.
10. 33% американців не прочитали жодної книги після того, як закінчили школу. Хоча в США бібліотек в 7 разів більше, ніж McDonald’s.
11. Президент США Теодор Рузвельт читав по одній книзі в день, а Девід Боуї - 3-4 в тиждень.
12. В англійській мові є окремий термін для позначення запаху книг - бібліосміа. А страх того, що у вас не залишиться, що почитати називається абібліофобія.
13. "Німецький словник" вважається найбільшим в світі. Складати його почали брати Грімм в 1854 році, далі роботу продовжили інші, менш відомі автори, і праця була закінчена тільки в 1971 році. Словник налічує 34519 сторінок і виданий в 33 томах.
14. В різний час під заборону потрапляли такі книги як "Убити пересмішника", Харпер Лі, "Лоліта", Набокова, "Над прірвою в житі", Селінджера, "1984" і "Скотний двір" Оруелла і навіть "Пригоди Гекельберрі Фінна" і " Гаррі Поттер".
15. Лише 2% книг в світі продаються накладом понад 500 000. примірників. Середній тираж книг в Україні – 3000 примірників.
16. У своїх книгах Вільям Шекспіра в 10 разів частіше писав слово "любов", ніж "ненависть".
17. Під час читання майже 50% часу наші очі дивляться на різні літери. При цьому лінії погляду можуть, як розходитися в різні боки, так і перехрещуватися.
18. Нейропсихологи сходяться на думці, що читання знижує рівень стресу на 68%.
Маловідомі факти про книги:
1. «Аліса в країні чудес» було заборонено в Китаї через наявність у книзі звірів, які розмовляють.
2. Дж. Р. Р. Толкін друкував усю трилогію «Володаря перснів» двома пальцями.
3. У «Казках 1000 і 1 ніч» Аладдін спочатку був китайцем.
4. У книзі «Подорожі Гуллівера» описано розмір і швидкість обертання місяців - супутників Марса за 100 років до того, як це зробили астрономи.
5. «Пригоди Тома Сойєра» - перша книга, текст якої був набраний на друкарській машинці.
6. Книги про Гаррі Поттера майже повсюдно заборонені в Америці через «пропаганду окультизму, язичництва і заперечення християнських цінностей».
7. «Вінні-Пух» був спочатку заборонений в Америці, Туреччині та Великій Британії. Тут зіграло роль не тільки наявність тваринок, що розмовляють, а й той факт, що малюк П’ятачок викликав негативну реакцію у мусульманської частини читачів.
8. Шерлок Холмс частіше за інших літературних персонажів ставав героєм кіно і телесеріалів.
9. Найпопулярнішим письменником усіх часів і народів є Агата Крісті. Її детективи друкуються на 44 мовах світу.
10. Барбара Картленд, найбільш плідний автор за версією «Книги рекордів Гіннеса», писала по роману кожні два тижні.
11. Книга Джастіна Бібера входить до списку бестселерів за версією New York Times (так-так, він теж вміє писати).
12. Перша рукописна Біблія (з моменту винаходу друкарського верстата) була написана за 12 років і коштує зараз 8 млн доларів.
13. Було видано вже більше двох мільярдів книг. Найбільш ходовою книгою залишається Біблія. Друге місце займає «Книга рекордів Гіннесса».
14. Чарльз Діккенс писав «Різдвяну історію» протягом шести тижнів.
15. Найбільше творів написав іспанський драматург Лопе де Вега. Його перу належить 1800 п’єс.
16. В’язнями Бастилії були не тільки люди. Одного разу до в’язниці була ув’язнена знаменита Французька енциклопедія, складена Дідро і Д’Аламбером. Книгу звинувачували у тому, що вона завдає шкоди релігії та суспільній моралі.
- Деталі
- Автор: Адміністрація
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 04 квітня 2022
-
Перегляди: 18
Всеукраїнський тиждень дитячого
читання.
23 березня —1 квітня 2022 року.
Цього року він буде проходити під гаслом "Нація, яка читає - НЕПЕРЕМОЖНА!" Бібліотека Великоберезнянського ЗЗСО І-ІІІ ст , теж, як і завжди, долучається до його проведення .
Тиждень дитячої та юнацької книги має на меті не лише залучити дітей та їх батьків до читання, а і в такий час розвитку інформаційних технологій зберегти любов до книги та читання. Адже, як писав відомий письменник Б. Гейне "У моїх дітей звичайно буде комп'ютер, але спочатку вони отримають книги"
Ну що ж розпочнімо!
КНИГА
Мені ти – друг. Ти перший друг мій, книго!
В тобі знаходжу мудрості слова.
Від твого змісту – холод і відлига.
Словам твоїм і слава, і хвала!
Ти можеш врятувати добрим словом,
Несеш знання у вічності краї.
Під палітуркою, під цим покровом
Ховаються скарбниці всі твої.
Мені ти – друг. Ти перший друг мій, книго!
Ти не неси в серця жорстокість, зло.
Роби добро, стійкіша будь, ніж крига,
Неси добро! Спрямуй сюди весло.
Ти прославляй добро на всіх майданах,
Неси в серця його в усіх світах!
Клади його до ран тому, хто в ранах.
І нагодуй ним тих, хто вже зачах.
Зі мною будь, мій друг, порадник, вчитель!
Будь вічним компасом мого життя.
На перехрестях часу – славний житель.
Ти – дзеркало історії й буття!
Ірина ХОМЕНКО
Книга - одне з найбільших чудес, створене людиною. Книги відкривають нам світ, допомагають уявити минуле, заглянути в майбутнє.
Причини, щоб регулярно читати:
Книга збільшує словниковий запас.
Знижує стрес.
Розвиває мислення
Захищає від хвороб мозку.
Додає впевненості.
Робить нас більш творчими.
Покращує сон.
Покращує мозкову активність.
Покращує концентрацію.
Якщо хочеш поговорити з кимось – відкрий книгу.
Якщо ти занудьгував – візьми книгу.
Якщо хочеш одержати пораду – відшукай її в книзі.
Якщо мрієш знайти друга – подружи з книгою.
Якщо мрієш стати справжньою людиною – читай книги.
Книги допоможуть дістатись до мрії.
Приємних подорожей по сторінках книг любі читачі!
Всеукраїнський тиждень дитячого читання.
23 березня —1 квітня 2022 року.
Цього року він буде проходити під гаслом "Нація, яка читає - НЕПЕРЕМОЖНА!" Бібліотека гімназії імені Івана Франка, теж, як і завжди, долучається до його проведення .
Тиждень дитячої та юнацької книги має на меті не лише залучити дітей та їх батьків до читання, а і в такий час розвитку інформаційних технологій зберегти любов до книги та читання. Адже, як писав відомий письменник Б. Гейне "У моїх дітей звичайно буде комп'ютер, але спочатку вони отримають книги"
Ну що ж розпочнімо!
Книга – одне з найбільших чудес, створене людиною. Книги відкривають нам світ, допомагають уявити минуле, заглянути в майбутнє.
Причини, щоб регулярно читати:
Книга збільшує словниковий запас.
Знижує стрес.
Розвиває мислення.
Захищає від хвороб мозку.
Додає впевненості.
Робить нас більш творчими.
Покращує сон.
Покращує мозкову активність.
Покращує концентрацію.
Якщо хочеш поговорити з кимось – відкрий книгу.
Якщо ти занудьгував – візьми книгу.
Якщо хочеш одержати пораду – відшукай її в книзі.
Якщо мрієш знайти друга – подружи з книгою.
Якщо мрієш стати справжньою людиною – читай книги.
Книги допоможуть дістатись до мрії.
Приємних подорожей по сторінках книг любі читачі!
- Деталі
- Автор: Адміністрація
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 14 березня 2022
-
Перегляди: 53
День українського добровольця – свято на честь українських добровольців. Вони були першими, хто став на захист держави, коли ворог прийшов на нашу землю. Українські добровольці – це символ героїзму, патріотизму та відваги.

- Деталі
- Автор: Адміністрація
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 14 березня 2022
-
Перегляди: 24
- Деталі
- Автор: Адміністрація
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 23 лютого 2022
-
Перегляди: 18
Ось уже восьмий рік поспіль 21 лютого вся громадськість України відзначає День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Цього дня ми згадуємо сумні та водночас героїчні сторінки нашої новітньої історії, вшановуємо відвагу, силу духу і стійкість людей, які віддали свої життя, відстоюючи право нашої держави самостійно обирати свій шлях розвитку.
Згадати страшно ніч ту на тридцяте.
Дубинки в руки – й десять на одну.
Тут б’ють усіх: і хлопців, і дівчаток,
Звіріє «Беркут», розпочав війну.
Хапають всіх: дітей і журналістів,
Кров на бруківці й зболених тілах.
З усіх каналів линуть страшні вісті,
Ногами топчуть синьо-жовтий стяг.
- Деталі
- Автор: Адміністрація
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 22 лютого 2022
-
Перегляди: 21
Дії учасників освітнього процесу в разі надзвичайних ситуацій
И ЕВАКУАЦІЯ З БУДІВЛІ
Евакуація з будівлі необхідна не лише під час пожежі, а й землетрусів, повеней та інших надзвичайних ситуацій, якщо будівля закладу освіти є небезпечною для людей, які там перебувають.
Правила пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи визначають, що під час проведення евакуації та гасіння пожежі необхідно:
визначити найбезпечніші евакуаційні шляхи та виходи до безпечної зони у найкоротший строк;
ліквідувати умови, які сприяють виникненню паніки. З цією метою працівникам закладів та установ не можна залишати дітей без нагляду з моменту виявлення пожежі та до її ліквідації;
евакуацію людей слід починати з приміщення, у якому виникла пожежа, і суміжних із ним приміщень, яким загрожує небезпека поширення вогню і продуктів горіння. Дітей молодшого віку і хворих слід евакуювати в першу чергу;
у зимовий час на розсуд осіб, які здійснюють евакуацію, діти старших вікових груп можуть заздалегідь одягтися або взяти теплий одяг із собою, а дітей молодшого віку слід виводити або виносити, загорнувши в ковдри або інші теплі речі;
ретельно перевірити всі приміщення, щоб унеможливити перебування у небезпечній зоні дітей;
виставляти пости безпеки на входах у будівлі, щоб унеможливити повернення дітей і працівників до будівлі, де виникла пожежа;
у разі гасіння слід намагатися у першу чергу забезпечити сприятливі умови для безпечної евакуації людей;
щоб запобігти поширенню вогню, диму, слід утримуватися від відчинення вікон і дверей, а також – від розбивання скла.
Ресурсний центр прав дитини у посібнику “Врятуйте дітей – стандартні процедури та правила безпеки для учнів та студентів” пропонує наступні правила евакуації для дітей:
Правила евакуації для дітей:
Не говори – щоб чути вчителя
Не біжи – щоб не постраждати
Не штовхайся – щоб не постраждали інші
Не повертайся – щоб залишатися в безпеці
Учнів також просять дотримуватися всіх вказівок педагогів та, у разі потреби, на прохання дорослих, допомогти іншим дітям евакуюватися. При прибутті до безпечної зони, не розходитися і залишатися разом із класом.
Правила евакуації для педагогів:
Евакуація здійснюється за відповідним звуковим сигналом, який, у разі потреби, активує адміністрація або особа, яка виявила пожежу.
Нагадайте дітям про головну мету евакуації: їхня безпека та правила евакуації: не говори. Не біжи. Не штовхайся. Не повертайся.
Закрийте двері та вікна.
Візьміть з собою шкільний аварійний набір, відро (може бути складним), сумку для швидкої допомоги. *
Перевірте безпечність маршруту для евакуації.
Під час евакуації радять об’єднувати два класи, й під час переміщення один вчитель очолює колону, а інший завершує колону дітей двох класів.
Допоможіть дітям з інвалідністю та маленьким дітям.
Евакуація здійснюється до певного визначеного місця (місце для кожного класу визначається під час тренувальних навчань і не змінюється).
Після прибуття на визначене місце, перевірте наявність усіх дітей за списком.
Залишайтеся зі своїм класом і просіть учнів бути разом, бути усім класом разом, нікуди не розходитися.
Якщо небезпечні умови зникли, здійсніть зворотну евакуацію назад до класів, дотримуючись тих самих правил.
ТЕЛІВ
ДІЇ У РАЗІ ПЕРЕСТРІЛКИ
Державна служба України з надзвичайних ситуацій пропонує наступні рекомендації у разі перестрілки:
якщо стрілянина застала вас на вулиці, відразу ж ляжте й озирніться, виберіть найближче укриття й проберіться до нього, не піднімаючись у повний зріст. Укриттям можуть служити виступи будинків, пам’ятники, бетонні стовпи або бордюри, канави. Пам’ятайте, що автомобіль – не найкращий захист, тому що його метал тонкий, а пальне – вибухонебезпечне. За першої нагоди сховайтеся у під’їзді будинку, підземному переході, дочекайтеся закінчення перестрілки;
проводьте заходи для порятунку дітей, за необхідності прикрийте їх своїм тілом. За можливості повідомте про інцидент співробітників поліції;
якщо в ході перестрілки ви перебуваєте у будинку, – укрийтеся у ванній кімнаті й ляжте на підлогу, тому що перебувати у кімнаті небезпечно через можливість рикошету. Перебуваючи в укритті, стежте за можливим початком пожежі. Якщо пожежа почалася, а стрілянина не припинилася, залиште квартиру й сховайтеся в під’їзді, далі від вікон.
У разі виникнення надзвичайних ситуацій телефонувати
101 – служба порятунку
102 – міліція
103 – швидка допомога
104 – аварійна служба газу
- Деталі
- Автор: Адміністрація
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 22 лютого 2022
-
Перегляди: 25
Шкільним бібліотекарем було створено книжкому виставку на тему "Наша мова калинова" та проведено інформаційну п'ятихвилинку для першого класу.
- Деталі
- Автор: Адміністрація
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 22 лютого 2022
-
Перегляди: 23
Міжнародний день рідної мови започаткували у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.
Цей день покликаний нагадати нам не лише про неповторне розмаїття мов світу, а й про право кожного розмовляти своєю мовою.
Рідна для нас українська— це мова, що йде від серця. Це сприйняття та інтерпретація світу, дзеркало народу, його автопортрет, в якому відбивається історичне, культурне та інтелектуальне надбання. Мова — найбільше багатство народу, духовний скарб нації, який повсякчас єднає громадян.
Учні початкових класів долучилися до святкування цього свята у МОВНІЙ ВІКТОРИНІ "Я ЗНАЮ РІДНУ МОВУ"
- Деталі
- Автор: Адміністрація
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 21 лютого 2022
-
Перегляди: 136
Те, як ми говоримо до людини, може або її надихнути, або відкинути за бар’єри.