Попередження дорожньо-транспортного травматизму – це необхідність сучасності! Ми закликаємо всіх учнів бути обережними на дорозі та дотримуватися правил дорожнього руху. Це стосується не лише пішоходів, але й водіїв транспортних засобів.

З метою попередження дорожньо-транспортного травматизму, ми пропонуємо дотримуватися таких правил:

  • Переходити дорогу лише на пішохідних переходах та за наявності зеленого світла.
  • Носити світловідбивні елементи у темний час доби.
  • Бути уважними на дорозі та не користуватися мобільним телефоном під час переходу дороги або водіння транспортного засобу.
  • Завжди користуватися ременем безпеки в автомобілі та затримувати пасажирів у відповідних місцях.

Пам'ятайте, дорожньо-транспортний травматизм може призвести до серйозних наслідків для вашого здоров'я та життя. Давайте будемо відповідальними та дотримуватися правил дорожнього руху для своєї безпеки та безпеки інших."

Для додаткової інформації  переходьте на сторінку "БЕЗПЕКА ДОРОЖНЬОГО РУХУ".

 

 

21 березня - Всесвітній день людини із синдромом Дауна.

Синдром Дауна — одна з найбільш поширених форм генетичної патології, пов’язана з присутністю додаткової хромосоми в клітинах людини. 
Їм притаманна відкритість, життєрадісність та добродушність. Вони можуть бути обдаровані художніми, музичними, артистичними, спортивними талантами. Щоб подолати стереотипи у сприйнятті «сонячних людей» (саме так називають осіб із синдромом Дауна), потрібно більше про них говорити, показуючи різні сторони їхнього життя.
У нашому ліцеї, було проведено акції підтримки "Sanny children".

ДОДЖБОЛ - це надзвичайно динамічна та цікава гра для тих, кому подобається активний відпочинок. Розрахована гра для участі понад три гравці.

Доджбол – це сучасна версія дитячої гри «вибивали», завданням якої є поцілити м’ячем у «ведучого». Двоє гравців, що стоять один навпроти одного на відстані 10 м, цілять м’ячем -  «вибивали», а один, той, хто ухиляється від м’яча і стоїть посередині -  «ведучий». Якщо вибивали влучають м’ячем у ведучого, той хто влучив стає на його місце і гра продовжується. Якщо ведучий впіймав м’яч до тих пір поки він вдарився об поверхню, він отримує так звану запасну гру. Якщо після ловіння м’яча по гравцеві поцілили, то цей запас згоряє і той самий ведучий продовжує гру до наступного влучання по ньому.

Якщо гравців багато, то вони розділяються на дві команди (ведучих та вибивал) і гра триває до вибивання останнього ведучого. Якщо ведучий впіймав м’яч, то він має право ввести у гру одного гравця з своєї команди, який вибув. Учасники міняються і гра триває доти, поки вистачить сил. 

21 березня у Великоберезянському ліцеї було проведено змагання "Ліга дружніх" з учнями 5 і 6 класів.

Учнівський колектив 5 та 6 класів, взяли участь у вікторині "У світі казки чарівної".

Чи задумувались ви над тим , чому живуть і не вмирають народні казки ? 

А безсмертні вони тому ,що в них живе і не вмирає сам народ.

 Всі діти люблять казки. Казка буває сумна і весела, казка навчає нас розуму, висміює ледачих і хвальків.Кожен знає, що в казках завжди розповідається про дивовижні і навіть фантастичні пригоди, які захоплюють не тільки дітей але й дорослих. Проте все ж таки в першу чергу вони потрібні дітям, так як несуть у собі елемент обов’язкового виховання та розширення кругозору дитини.

У нашому закладі було проведено квест-розвагу "Завітай у казку".
 
 
У Великоберезянському ліцеї, було проведено конкурс краси "Міс Україночка".

Україна здавна славиться красунями. Їм в усі віки були притаманні неповторна врода, світлий розум, працьовитість та багата фантазія. Багатьма такими рисами наділені і наші дівчата. Маленькі красуні, розповіди про себе та родину, поділились своїм хобі, розповіли про український  одяг, показали знання. Дівчатка отримали подарунки і грамоти з різними номінаціями: "Міс Чарівність", "Міс Скромність", "Міс Загадковість", "Міс Розумничка", "Міс Талант", "Міс Посмішка", "Міс Симпатія", "Міс Артистичність".

 

209 річниця від Дня народження Тараса Шевченка. Слова видатного поета не втратили актуальності навіть через століття

 

Ми завжди були з Шевченком, а він був з нами – повсякчас, на кожному крутозламі історії, на всіх шляхах нашої боротьби за національну ідентичність.

Тарас Григорович є не тільки геніальним поетом, художником, а й справжнім символом боротьби українського народу. Його творчість досі актуальна, а його внесок у розвиток української культури неоціненний.

Навіть у найтемніші часи  заборон, утисків та окупацій люди знали: там, де немає Шевченка – там не буде й України.  З його словами і з його заповітами наші прадіди кидалися у вогонь перших революцій, виходили на соборне віче 1918-го, лягали в холодні сніги під Крутами, відвойовували забраний більшовиками хліб у закатованих голодом селах. Вони брали його «Кобзар» і в окопи Другої світової, і  в потаємні повстанські криївки, і в довгі табірні ночі політичних заслань, і на вогненні барикади Революції Гідності. Там, на Майдані, Шевченко був усюди. Його словами досі звертається до нас один із перших героїв Небесної сотні Сергій Нігоян…

Рік тому в наш український дім увірвалася повномасштабна війна. І сьогодні ми  захищаємося й  перемагаємо, маючи за зброю могутні Тарасові слова: “І вражою злою кров’ю волю окропіте!..”

 

У Великоберезянському ліцеї, учнівські колективи активно проведи виховні заходи до Дня народження великого кобзаря, поета, художника Тараса Григоровича Шевченка.

Його ім’я, увібрало в себе душу народу, стало часткою його життя.
Тарас став символом боротьби багатьох поколінь українців за свободу та незалежність. І сьогодні захищає, надає сили і надихає українців на боротьбу за свободу у війні з росією. «Борітеся – поборите! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!», – пророчі слова стали символом протистояння загарбницькій навалі.
Шевченко залишив по собі величезну творчу спадщину. З-під пера поета вийшли чудові твори і, звісно ж, знаменита збірка поезій “Кобзар”- настанова від великого мислителя, повчання від Батька нації, біль та крик душі українця з чистою та щирою душею. Його творчість мала вирішальне значення у становленні й розвитку нової української літератури та стала джерелом натхнення для багатьох сучасних митців.
Його думи, пісні, його полум’яний гнів, його боротьба за світлу долю народу були і залишаються думами, піснями, гнівом і боротьбою мільйонів. Він буде жити вічно.
 

До 120-річчя від дня народження Наталі Забілої в бібліотеці оформлено книжкову виставку "Вроджена казкарка".

У Великоберезянському ліцеї дарували позитив і радість наперекір війні представники культурного фронту Таращанської громади. Особливо - підростаючому поколінню, яке неабияк потребує уваги дорослих і має право на щасливе дитинство навіть у такий важкий час.

ДЯКУЄМО НАШИМ ВОЇНАМ! - ЦЕ ТИТАНИ! Наші захисники зробили неможливе, щоб ми не просто існували, а залишалися вільними!Мали можливість засинати та прокидатися в своїх ліжках, займатися своїми справами...щодня мати посмішку на своїх обличчах, і обіймати своїх дітей, онуків та близьких. 
Наші воїни, ціною своїх життів, ціною свого здоров'я виборють для нас з вами наше майбутнє! Майбутнє наших дітей! 
 НИЗЬКИЙ УКЛІН КОЖНОМУ З ВАС, ЗА ВАШУ ВІДДАНІСТЬ І МУЖНІСТЬ! 
ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ВСІМ ПОЛЕГЛИМ, ХТО ВІДДАВ СВОЄ ЖИТТЯ ЗА НАШУ СВОБОДУ!
Учні Великоберезянського ліцею вшанували пам'ять загиблих героїв села, та відвідали їхні могили. Пам'ятаємо...
 
 
 

25 лютого 2023 року виповнилося 152 роки від дня народження Лесі Українки.

Лариса Петрівна Косач-Квітка, велика українська поетеса і драматургиня, відома світові під іменем Лесі Українки – одна з найвизначніших постатей в історії національної культури. Вона належить до того неширокого кола геніальних особистостей, що своїм талантом і звитяжною працею підносять і звеличують дух народу, до якого належать, відкривають йому ширші горизонти буття, дають поштовх до повноцінного самовідчуття і розвитку.
 
 

24 лютого – дата, яка змінила мирне життя кожного з нас! Відважний український народ ціною своїх життів боронить не лише себе, а й увесь світ.
 
Українці стримують терориста та агресора, який погрожує Європі, усьому демократичному світу. За цей рік ми об’єднали увесь цивілізований світ. Ми насправді зрозуміли, що таке підтримка та допомога, єднання навколо боротьби проти абсолютного й чорного зла!
Наша боротьба триває. Україна чинить опір і ми усі впевнені – перемога буде нашою!
 

У Великоберезянській бібліотеці ліцею до Міжнародного дня рідної мови відбулася книжкова виставка "Українську рідну мову в дар дали мені батьки."

 

 

Мова - це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова - це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам'ять, найцінніше надбання віків, мова - це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, інтелектуальна  і мисленнєва діяльність народу.

Шляхів до мовної досконалості безліч. Але всі вони починаються з любові до рідної мови, до майстерного бажання володіти нею і відчуття власної відповідальності за рідну мову.

21 лютого в Україні і світі святкують Міжнародний день рідної мови. Рідна мова – це важливий носій цінностей, знань, які передаються від покоління до покоління.

У нашому закладі з нагоди свята відбулася мовна гра " Битва поколінь", в якій кращі знавці української мови показали високий результат своїх знань. Команда "Бандерівці" перемогла команду "Українознавці". Всі отримали солодощі та чудовий настрій.

 

 

У Великоберезянській бібліотеці ліцею відбулася інформаційна година пам'яті "Герої не вмирають..."

 

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”. Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави.

У Великоберезянському ліцеї було проведено акцію "Янголи Майдану" . Учні закладу вшанували загиблих героїв майдану.
 
 

 
Саме 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю постановою Державний Герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття, який має статус малого герба та є головним елементом майбутнього великого герба.
Із давніх часів тризуб використовувався як своєрідний оберіг. Археологи відзнаходили зображення у багатьох пам’ятках культури, датованих ще першим століттям нашої ери.
Вже багато століть герб єднає українців та надає сил. Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності.
Тризуб об’єднує українських патріотів, які сьогодні захищають суверенітет і територіальну цілісність України. Для українців у всьому світі Тризуб символізує зв’язок із Батьківщиною.
 
Виховна година в 2 класі " Герб України"
 
 

Учнівський колектив Великоберезянського ліцею провели захід до Дня єднання.

16 лютого в Україні відзначають День єднання. Відповідний Указ “Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства” був підписаний Президентом України Володимиром Зеленським рівно рік назад напередодні повномасштабного вторгнення росії в Україну.

У Великоберезянському ліцеї до Дня єднання, була проведена акція "Єднання - це вибір".
 
 

День святого Валентина 14 лютого є неофіційним святом усіх закоханих, яке пройшло крізь століття, і сьогодні широко відзначається у всьому світі. 

Учні Великоберезянського ліцею на День Святого Валентина виготовили патріотичні листівки та подарувати валентинки однин одному.
 
 

14 - лютого Міжнародний день дарування книг. Великоберезянська шкільна бібліотека оголосила акцію "Подаруй бібліотеці сучасну українську книгу". 

Міжнародний день дарування книг - це добровільна ініціатива, започаткована у 2012 році американкою Еммі Бродмур. Вона спрямована на підвищення інтересу та доступу до книг і бібліотек. 
Мета Міжнародного дня дарування книг - надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу - бібліотеці, другу, членам родини.
Вважається , що у цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання.
 

1 лютого проводиться Всесвітній день читання вголос. Це день, присвячений силі грамотності та тієї радості, яка виникає, коли ми розповідаємо вголос історії в сім'ї, класі і суспільстві.

Читання вголос розвиває швидкість мовлення. Це розширює словниковий запас. Гарне читання вголос потребує часу. Це не те, що можна квапити або втискати. Необхідно обговорювати, ділитися почуттями і робити прогнози. Процес покращує розуміння й активне слухання. Читання вголос знижує стрес і робить нас щасливими.
Запам'ятовування є найсильнішим під час безпосереднього читання вголос, що свідчить про те, що вплив відбувається не тільки від чуття слів, а й від їхнього вимовляння. Це пояснюється тим, що усне проголошення слова створює досвід, що запам'ятовується, - явище, яке дослідники називають "ефектом виробництва".
Читання дитині вголос також має безліч переваг. Воно допомагає їм розвивати навички мислення, зміцнює навички слухання і підвищує грамотність. Читання вголос - це також чудовий спосіб встановити міцний зв'язок із вашим малюком!