«Чорнобиль не має минулого»
- Деталі
- Автор: Адміністрація
-
Категорія: Новини бібліотеки
-
Опубліковано: 26 квітня 2021
-
Перегляди: 69
26 квітня 2021 року виповнюється 35 років з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, яка вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики техногенною катастрофою.
До вшанування цієї дати в бібліотеці була організована викладка літератури та проведена інформаційна година «Чорнобиль не має минулого» для учнів початкових класів.
Мета заходу: згадати історію аварії на Чорнобильській атомній станції, поглибити знання учнів про неї; виховувати особисту стурбованість кожного за все, що відбувається навколо, вчити сприймати чужу біду, чужий біль, як свої власні.
Чорнобиль... Нині це слово знає весь світ. Чорнобиль ? Це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам'ять, це наш нестерпний біль.
Не можна про це не казати,
Мовляв, це було вже давно.
Перед очима батько-мати,
І Україна, і Дніпро.
Не можна ні про що мовчати,
Горить тривогою чоло.
Птахи складають гімн весні,
Всміхаються до сонця квіти,
А пам'ять лине в моторошні дні,
Гудуть жорстокі дзвони квітня.
Було собі в Україні місто Чорнобиль. Затишне, краси¬ве. Та біля нього побудували атомну станцію. І недо¬гледіли її. Погано збудували. Погано й пильнували.
Сталася аварія на атомній станції. Багато земель України стали брудні. На них не можна сіяти, пасти худобу. На заражених землях нікому тепер не можна жити. Ті землі треба лікувати. Чорнобиль — тепер велика рана України.
Слід зазначити, що в Україні від Чорнобильської аварії постраждали 1 млн 769 тис осіб. З них 188 тис – це ліквідатори катастрофи на ЧАЕС, 1 млн 588 тис потерпілі та близько 2,5 тис люди, які брали участь у ліквідації наслідків аварій.
Дякуємо за подвиг, і вічна пам`ять героям, що віддали своє життя у боротьбі з цією техногенною катастрофою!
І пам`ятаймо, що людське життя – безцінне, і будь-які експерименти та наукові впровадження перш за все мають бути безпечними для людства, для нашого майбутнього, для життя на планеті Земля.