В нашій школі є незвичайна кімната,яка постійно приваблює своєю таємничістю, загадковістю, різноманітністю цікавої інформації. Кімната, де можна зустріти нового друга, з яким можна поринути в інші світи, побувати скрізь і всюди і просто відпочити. І друг цей – книга, а кімната – бібліотека. Бібліотекар завжди радий зустрічі з своїми читачами, і тому в бібліотеці постійно метушаться учні, обмінюються думками про прочитане, цікавляться новими книгами.


Історія бібліотеки Великоберезянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів бере свій початок з 1958 р., коли було здано в експлуатацію шкільне приміщення на місці зруйнованої в роки війни школи. В новозбудованій школі було 4 класи, військовий кабінет, піонерська кімната і бібліотека.

Бібліотека була невелика, але вона в ті роки була необхідна і завжди була в центрі уваги кожного учня. Учні з задоволенням відвідували бібліотеку, адже в ті роки купити книгу, це була розкіш. В кімнаті було встановлено два дерев'яних стелажі, стіл для бібліотекаря.

 

Бібліотекарем стала працювати Сполітак Ольга Степанівна, яка ще викладала уроки малювання. Ольга Степанівна мала творчі здібності до малювання, гарно співала, читала вірші. Тому в бібліотеці оформлялися різні стенди про письменників, про нові книги. Все було доповнене малюнками, виконаними бібліотекарем.

При бібліотеці був створений драматичний гурток, керівником якого була Ольга Степанівна. Вона разом з учнями, з допомогою батьків придумували та шили різні казкові костюми.

Учні дуже любили відвідувати цей гурток і бажаючих грати в ньому було багато.

В 1965 р. було зведено сучасну школу. Під бібліотеку була відведена окрема кімната,встановлено декілька дерев'яних стелажів, шафа , стіл для бібліотекаря. Читачів в бібліотеці не бракувало. Особливо цікавились діти книгами на військову тематику,твори про піонерів-героїв. Ольга Степанівна разом з вчителем української літератури організовувала огляди літератури та конкурси читців. Часто організовувались конкурси малюнків на різні теми.

Бібліотечний фонд поповнювався централізовано і на кінець 1970 р. становив 3351 примірник.

Сполітак Ольга Степанівна на посаді бібліотекаря пропрацювала до кінця 1970 р.

З 1970 р. по 1971р. бібліотекарем працювала Редько Валентина Петрівна.

З 1971 р. по 1972 р. посаду бібліотекаря займав Заріцький Дмитро Іванович.

В 1972 р. бібліотеку з фондом 4292 примірники прийняла Трохименко Зоя Петрівна.

В 1978 р. бібліотека переселилась в іншу кімнату більшу і світлішу. Для підручників було відведене окреме книгосховище. Бібліотека мала вже читальний зал на 8 місць. Дерев'яні стелажі замінили металевими, встановили телевізор.

 Зоя Петрівна мала вищу бібліотечну освіту, була фахівцем своєї справи. Власними силами створила алфавітний та систематичний каталоги. На базі бібліотеки часто проводились семінари бібліотекарів району.

 

Бібліотекар вміло організовувала масову роботу бібліотеки. Разом з кращими читачами проводила огляди літератури, конкурси, виставки нових книг. Традиційно щороку проводилось свято Букваря. Особливо активно проходили змагання між класами по збору макулатури.

Зоя Петрівна організовувала рейди перевірки підручників. Раз у місяць випускалась газета «Блискавка бібліотеки», де висвітлювались результати перевірки та стан підручників. Заведена інвентарна книга обліку підручників. Закуплялась література, атласи за кошти, виділені правлінням колгоспу для шкільної бібліотеки.

Трохименко Зоя Петрівна пропрацювала на посаді бібліотекаря до 1983р.

 На кінець 1983 р. бібліотечний фонд становив 12819 примірників.

В 1983 р. шкільним бібліотекарем стала працювати  Вірко Олена Миколаївна. Олена Миколаївна мала середню бібліотечну освіту. В бібліотеці постійно організовувала книжкові виставки, огляди літератури, вікторини. Проводились рейди перевірки підручників,випускались бюлетні надходжень нової літератури, велась підшивка газет і журналів. Була створена картотека підручників, картотека періодичних статей. Постійно поповнювався алфавітний та систематичний каталоги. Велися інвентарні та сумарна книги.

В бібліотеці постійно було багато читачів з різними запитами і інтересами, які безвідмовно задовольнялися.

Вірко Олена Миколаївна пропрацювала на посаді бібліотекаря до 1989 р.

В 1989 р. на посаду бібліотекаря була прийнята Головіна Алла Іванівна. Бібліотечний фонд становив 18163 примірники.

З 1990 р. по 1992 р на період декретної відпустки бібліотекарем працювала Рокицька Надія Вікторівна.

З 1992 р. і по даний час бібліотекарем працює Головіна Алла Іванівна. Алла Іванівна має середню бібліотечну освіту.

За останні роки матеріально-технічна база бібліотеки значно зміцніла. В бібліотеку централізовано надходять підручники, література. Ведеться документація по бібліотечному фонду. Випускаються бюлетені надходжень нових підручників та літератури. Постійно поповнюються тематичні папки:  «Творчість читачів», »Обряди та звичаї українського народу»,  «Світ українського літературознавства»,  «Вічне слово Кобзаря»,  «Історія рідного краю»,  «Голод-1933»,  «Цікаве про все»,  «Чорний біль Чорнобиля»»,  «Календар знаменних дат»,  «Її величність-книга».

Ведеться картотека підручників, картотека по народознавству, картотека по історії України. Оформлено стенди «Твій друг-книга», «Книжковий меридіан».

В бібліотеці відведено кімнату для збереження підручників, в другій кімнаті розставлена на стелажах окремо художня та методична література,куточок для учнів початкової школи, діє читальний зал на 10 місць, робоче місце бібліотекаря. Встановлено комп'ютер,  принтер,  підключено Інтернет.

У своїй роботі з популяризації фонду, бібліотекар використовує різноманітні форми та методи. Протягом року організовуються книжкові виставки, полички. Проводяться огляди літератури,бібліотечні уроки, групові та індивідуальні бесіди, вікторини, конкурси, літературні ігри, усний журнал. Організовано та змістовно проходить тиждень дитячої книги. Створено актив бібліотеки, куди входять кращі читачі 5 класу, які помагають при проведенні бібліотечних заходів, оформленні книжкового фонду, обробці літератури, проведенні санітарних днів. Проводяться рейди перевірки підручників, ремонт книг. Щороку проводяться акції «Подаруй книгу бібліотеці», «Випускники-бібліотеці».

Бібліотека тісно співпрацює з сільською бібліотекою. Разом організовано і проведено:

  • театралізовану бесіду «Шануємо святого Миколая»;
  • усний журнал «Возвеличуємо Христове Воскресіння»;
  • година інформації «Запали свічку пам'яті»;
  • гра «Найрозумніший»(3-4 класи).                                        

При бібліотеці діє клуб за інтересами «Читайлик», що має свій статут і план роботи .  

Педагогічному колективу та учням школи доводиться часто звертатися за допомогою до бібліотеки. Алла Іванівна завжди зустрічає своїх читачів з радістю і хорошим настроєм. Серед великої кількості книг вона миттєво знаходить потрібну і завжди порадить, із якими новинками слід ознайомитись.

Приміщення бібліотеки ніколи не пустує, тут увесь час учні та педагоги шукають матеріал для контрольних робіт, рефератів, доповідей, виступів.  Велику користь надає інформаційно-ресурсний центр. За допомогою Інтернету відвідувачі можуть звертатися по інформацію, користуватися електронною поштою.

Щастя кожної людини – знайти себе в праці. Головіна Алла Іванівна не байдужа до своєї праці. Саме в праці розвивається душевна і зовнішня краса.                                   

Автор : joomla блоги