ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ БАТЬКІВ ПІД ЧАС ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ.

Батьки:

1. Батьки створюють безпечні умови навчання, виховання і розвитку дитини, яка здобуває освіту за дистанційною формою.

2. Знайомляться з розкладом онлайн-уроків дитини в батьківській групі Viber.

3.Сприяють виконанню дитиною завдань та досягненню передбачених результатів.

4.Проводять з дітьми бесіди щодо дотримання дисципліни та концентрації уваги під час проведення дистанційних занять .

5. Допомагають дітям встановити чіткий розпорядок дня з можливою варіативністю наповнення часу, відведеного на заняття та відпочинок, їжу, домашні ігри, особисту гігієну, спілкування та піклування про домашніх улюбленців, допомогу родині в домашніх справах тощо.

6.Допомагають дитині скласти план виконання завдань з різних предметів з урахуванням того, який режим взаємодії вибере школа - синхронний або асинхронний.

7. Здійснюють контроль за відвідуванням дитиною онлайн-уроків .

8.Допомагають учню навчитися виконувати інструкції щодо підготовки до онлайн-занять.

9. Контролюють дитину щодо виконання нею режиму дня для запобігання перевтомі.

10.Постійно підтримують зв'язок з класним керівником, учителямипредметниками, адміністрацією гімназії для вирішення нагальних питань.

11.Беруть участь в онлайн-консультаціях, які проводить класний керівник, учителі- предметники, соціально-психологічна служба гімназії.

12. У разі необхідності звертаються з питаннями через шкільний телефон довіри в робочий час за тел.063-452-61-81 (дзвінки - з 9-00 до 17-00, СМС - цілодобово). Адміністрація гімназії відповість вам протягом години.

13. У разі необхідності звертаються до працівників психологічної служби закладу освіти в телефонному режимі, через електронну пошту.

14. Постійно слідкують за надходженням нової інформації від адміністрації гімназії, класного керівника ,представників соціально-психологічної служби на сайті, у власних Viber-спільнотах класів та інших месенджерах.
 
15. Піклуються про здоров’я дитини, контролюючи її час, який вона проводить біля комп’ютера під час онлайн-занять та дозвілля.
 
16. Долучаються разом з дітьми до участі в онлайн-конкурсах, акціях, флешмобах, челенджах, проектах тощо.
 
17. Для учнів, які не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодії з поважних причин (стан здоров’я, відсутність доступу до мережі Інтернет або технічних засобів навчання, зокрема діти із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, багатодітних, малозабезпечених сімей тощо),спільно із закладом освіти забезпечують використання інших засобів комунікації, доступних для учнів(телефонний зв'язок, поштовий зв'язок тощо).
 
18.Батьки сприяють виконанню дитиною освітньої програми, навчальних програм з окремих предметів (інтегрованих курсів) і досягненню передбачених ними результатів навчання, реалізації індивідуальної освітньої траєкторії.
 
19.Дбають про фізичне та психічне здоров’я дітей.
 
20. Формують у них навички здорового способу життя.
 
21. Сприяють дотриманню учнями академічної доброчесності.
 
22. Під час дистанційного навчання учні та їх батьки, а також діти з особливими освітніми потребами, у яких є необхідність у додаткових психологопедагогічних і корекційно- розвивальних заняттях, звертаються до шкільного психолога та соціального педагога, класного керівника, заступника директора з навчально-виховної роботи для організації таких занять та спілкування.
 
23. У разі наявності в учня медичних протипоказань до занять із комп’ютерною технікою для організації освітнього процесу під час карантину можуть використовуватись інші засоби взаємодії учасників освітнього процесу, визначені закладом освіти за погодженням з повнолітнім учнем та батьками дитини.
 
24. У разі, якщо під час дистанційного навчання батьки не виконують свої обов’язки щодо забезпечення здобуття дитиною освіти , зокрема не забезпечують участь дитини в освітньому процесі протягом 10 робочих днів підряд з невідомих причин, заклад освіти інформує про це відповідну службу у справах дітей.
Автор : joomla блоги